Menu

Çatılardaki çirkin güneş panellerine son. Yeni güneş paneli teknolojisi

Resimde gördüğünüz cam çatı kaplama malzemesi aynı zamanda Soltech firmasının fotovoltaik hücrelerini kullanan bir güneş paneli.
solar_roof-300x194
Güneş Çatısı çok fonksiyonlu ve patentli bir biyoklimatik mimari ürün.

Birinci olarak her tipte binanın çatısını kaplayabiliyor. İkinci olarak güneş tabanlı bir ısı sistemi ve çatı yüzeyini artırarak kazanımı da yükseltiyor. Sonuç olarak bize klasik bir çatı görüntüsü sağlayıp, diğer taraftan temiz ve yenilenebilir enerji sağlıyor.
glass_tiles-641x350
Betondan ya da kırmızı kiremitten olan çatı malzemelerinin yerine SolTech kiremitler camdan yapılma. Sıvı bazlı tutucu modüller olan Techo Güneş modüllerinin üzerine kuruluyorlar. Modüller çatıda birbirlerine bağlanarak tamamlanmış bir güneş paneli sistemi oluşturuyor. Üretilen güneş enerjisi SolTech ısı biriktirici tankta saklanarak binanın ısıtma sistemine bağlı. Bu kurulum güneşin verdiği tüm enerjiyi ilk olarak kullanarak merkezi ısıtma sisteminin de bu enerjinin yeterli olmadığı durumlarda devreye girmesini sağlıyor. Yani güneş enerjisi elektriğe dönüştürülüyor oluşan ısı ise ısıtma sisteminde kullanılıyor.

Bu sistem enerji kaynağından bağımsız olarak herhangi bir merkezi ısıtma sistemi ya da sıcak su sistemi ile uyumlu çalışıyor.

Yorumlar

yorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *