Menu

İsrail’in uzay programının eski başkanı açıkladı: “Uzaylılar gerçek, açıklamamızı istemiyorlar çünkü insanlık buna hazır değil.”

Prof. Haim Eshed, 1981’den 2010’a kadar İsrail’in güvenlik uzay programının başı olarak görev yapmış ve yıllar boyunca, iki defası
gizli teknolojik icatlar için olmak üzere İsrail Güvenlik Ödülü’nü üç kez aldı. Yani çıldırdıysa bu son on yılda olmuş olmalıydı. Ve iyi bir profesörün bilyelerini kaybetmiş olabileceğini düşünmemizin nedeni, İsrail’in en büyük ücretli gazetesi Yedioth Aharonoth’un Şabat baskısı olan 7 Days’e verdiği röportaj yüzünden, bu röpörtajda şöyle söyledi: “Uzaylılar burada olduklarını duyurmak istemedi çünkü insanlık henüz hazır değil. “

Prof. Eshed, diğer şeylerin yanı sıra Yedioth’a şunları söyledi:

UFO’lar burada olduklarını açıklanmamasını istediler, insanlık henüz hazır değil. Trump bunu neredeyse açıklamanın eşiğindeydi, ancak Galaktik Federasyon’daki uzaylılar diyor ki: Bekleyin, önce insanlar sakinleşsin. Kitlesel histeri başlatmak istemiyorlar. Önce bizi aklı başında ve anlayışlı olarak görmek istiyorlar.

İnsanlığın gelişmesini ve uzay ve uzay gemilerinin ne olduğunu genel olarak anlayacağımız bir aşamaya gelmesini bekliyorlar. Ayrıca Eshed’e göre ABD hükümeti ile uzaylılar arasında bir anlaşma var. Bu anlaşmaya göre Dünya’da deneyler yapmak için uzaylılar bizimle bir sözleşme imzalamışlar. Onlar da araştırıyor ve evrenin dokusunu anlamaya çalışıyorlar ve bizi yardımcı olarak istiyorlar. Mars’ın derinliklerinde Amerikalı astronotları da içeren bir yer altı üssü de var.

Bir Vulkan uzay gemisi tarafından tanık olunan ve çok geçmeden Dünya’nın galaksimizin daha gelişmiş gezegenlerini içeren federasyona kabul edilmesi ile sonuçlanan Zefram Cochrane’in tarih değiştiren warp uçuşunun ardından büyüyen bizler için, Prof.Eshed’in öğretileri tanıdık hatta basmakalıp. Haha sadece önemli bir koşulla: Cochrane’in kurgusal bir karakter olduğunu biliyoruz (2013 veya 2030 doğumlu, Star Trek çok organize bir evren değil). Eshed gerçek ile kurgu arasında çok iyi bir ayrım yapmıyor olabilir.

87 yaşındaki Eshed, Technion’dan elektronik mühendisliği alanında lisans derecesine, performans araştırmasında yüksek lisans derecesine ve havacılık mühendisliğinde doktora derecesine sahiptir. 1965’te IDF (İsrail Savunma Gücü) İstihbarat Bölümü’nün teknolojik biriminde araştırma ve geliştirme pozisyonlarında görev yaptı. 1969’da IDF Askeri İstihbarat tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde hava mühendisliği alanında doktora çalışması için gönderildi. Döndüğünde, İstihbarat Birliğinde araştırma ve geliştirme departmanının başına atandı. Yarbay rütbesiyle emekli oldu. Askerlik hizmetinin ardından Technion’un Uzay Araştırma Enstitüsü’nde profesör olarak çalıştı ve 1981’de, Silah ve Teknolojik Altyapı Araştırma, Geliştirme İdaresi’nin (Mapat) bir birimi olan Challenge Programının ilk direktörü oldu. uydu projelerinden sorumlu Savunma Bakanlığı. Ekim 2011’de 20 İsrail uydusunun fırlatılmasını komuta ederek Savunma Bakanlığı’ndan emekli oldu.

Haberin orjinali burada.

Yorumlar

yorum