Menu

Kapsız yemleme sistemi kedinizin içerisindeki vahşiyi uyandıracak

nobowl-cat-feeding-system-3
Topluluk fonlama metodu ile projelerine para arayan yeni bir ekip, kedilerin avlanma içgüdüsünü çalıştırmayı hedeflemiş. Hepsi içinde yemleme sistemi ortaya çıkaran ekibe göre kedinizin akıl sağlığını da geliştirecek. NoBowl adı verilen (yani kapsız) bu sistem hayvanın doğal avlanma döngüsünü taklit ediyor.

Fikir hayvana her gün pasif bir şekilde kabına koyulan yemek yerine, içerisindeki avcı kediye yönelik bir şekilde yemek vermek. Sistem bir küçük plastik kap, ve üzerine bir fareye benzeyecek şekilde giydirilmiş deri kaplamaya dayanıyor.

Beş tane NoBowl kap ve kılıf, ve içerisine koyacağınız yemi ölçmeye yarayan ölçekten oluşan bir set halinde piyasaya sürülecek. Ayrıca kedinize sistemin nasıl çalıştığını öğretmeniz için kılavuz da mevcut. Ardından yapmanız gereken 5 kabı evinizin içerisinde rastgele yerlere yerleştirmek.

nobowl-cat-feeding-system-2
Ocak ayında testi yapılan bu sistem sonucunda kediler oldukça olumlu sonuçlar göstermiş. Sahiplerine gidip yemek dilenmeyi kestikleri gibi bazıları biraz kilo bile almış.

Aslında gördüğünüz gibi bu projede hiç ahım şahım birşey de yok açıkçası. Ancak topluluk fonlama ile istedikleri hedeflerini kısa sürede 2’ye katlamışlar bile.

Yorumlar

yorum