Menu

Sizi daha iyi bir insan yapacak acımasız gerçekler

gercekler

 1. Gerçekte hiç kimse size cevap veremeyecek kadar meşgul değildir.
  O kız ya da o çocuk sizin smsinize cevap yazamadı çünkü çok mu meşgul? Ya da işvereniniz emailinize cevap vermek için çok mu yoğun? Eğer birinden cevap alamıyorsanız bunun sebebi onların istekli olarak size cevap yazmamayı seçmeleridir. Ne kadar çabuk size öncelik vermeyen başka insanlara mazeretler üretmeyi bırakırsanız o kadar çabuk bunu yapan insan ve durumlara yönelirsiniz.
 2. Herkes içinde kendi menfaatlerini gözetir
  Ne kadar içten, iyi kalpli ve koruyucu olursa olsun insanlar her zaman kendi ihtiyaçlarını sizin ihtiyaçlarınızın önüne koyacaktır. En nazik aşığınız bile siz belirtmezseniz sizi sinirlendirdiklerini anlamayacak, en dürüst işveren bile siz önünüze konulan işleri sessiz sedasız kabul ederseniz sizi ne kadar işe boğduklarını farkedemeyecektir.

  Diğer insanlar sizi limitlerinize kadar zorladıklarını görseler bile eğer buna direnmezseniz durmayacaklar. Yakayı sıyırabileceklerini bildikleri ölçüde sizden koparabileceklerinin maksimumunu almaya çalışacaklardır. Yani sınırlarınızı tanımlamak ve bunları korumak size kalmaktadır. En güçlü insanlar eğer yapmak istemedikleri birşey karşılarına çıkarsa “Hayır” demekten korkmazlar. Çünkü eğer kendileri için direnmezlerse başka hiç kimse onlar için direnmeyecek.

 3. Hiçbir zaman herkesi memnun edemeyeceksiniz
  Eğer sizden birşeyler isteyen her insanın söylediğini dinleyecek olsaydınız, hayatsız, şekilsiz ve ruhsuz bir et parçasına dönüşürdünüz. Ardından da birisi gelip size daha ilginç biri olmanızı söylerdi.

  Gerçekte herkesi memnun etmek imkansızdır. En geleneksel hayat tarzından rahatsız olan ya da en radikal hayattan sıkılan birileri muhakkak çıkacaktır. Ne yaparsanız yapın eleştirileceksiniz bu nedenle en azından yaptığınız işi sevin. Herhangi birinin yargısını dinleyecekseniz bu yine kendinizinki olmalıdır.

 4. Dünya size hiçbir şey borçlu değil
  Dünyanın en zeki, en ilginç en süper insanı olsanız bile bu özellikleri işletemiyorsanız bunlara sahip olduğunuz için karşılığında hiçbir şey alamazsınız.

  Güçlü insanlar bilirler ki iki basit seçim var: Hayatınızı şu an elinizde olandan çok daha fazlasını hakettiğinizi düşünerek geçirmek, ya da gidip sizin olanı almak. Tahmin edin başarılı insanlar bunlardan hangisini seçiyor?

 5. Sizi kısıtlayan şeyler hakkında tartışmanın ödülü bu kısıtlamalara sürekli sahip olmaktır
  Tüm hayatınızı diğer insanlara başarmak istediklerinizi başarmak için gerekli zaman, para, enerji ve kaynaklarınız olmadığını anlatarak geçirebilirsiniz. Ve bu söylediklerinizin hepsi doğru da olabilir, ancak acı gerçek şu ki: bu Dünya üzerindeki her insanın istediği hayata sahip olmadığı için geçerli bir mazereti vardır.

  Başarılı insanlar bu kısıtlamaların etrafından dolaşır ve bunlar hakkında yaygara yapmak yerine bunları çözerler, ve bu nedenle başarılı olurlar.

 6. Sizi düşünceleriniz değil yaptıklarınız tanımlar
  Tüm gün evde oturup daha iyi bir dünyayı hayal ededurun, dışarı çıkıp bu değişikliği yapmaya başamazsanız hiçbir şey değişmeyecektir. İyi niyet çok mükemmel birşeydir, ancak yaptıklarınızla desteklenmezse hiçbir işe yaramaz. Günün sonunda karakteriniz yaptığınız şeylerdir, düşündüğünüz şeyler değil.
 7. Hiç kimse sizi kendi hayatınızdan kurtarmak için gelmeyecek
  Aslında hayalimizdeki insanın, hayatımızı kurtaracak iş fırsatının, ya da hiç beklemediğimiz sürprizin köşebaşında bizi beklediğine inanmak isteriz. Olduğumuz yerden mutlu değilsek mantıksız olsa da büyük bir değişikliğin gelip durumumuzu değiştirmesini ve bizi içinde bulunduğumuz acıklı durumdan kurtarmasını umarız.

  Ancak gerçekte hayat nadiren böyle çalışır. Beyaz atıyla sizi kurtarmaya gelen birini beklemek yerine, eğer hayatınızda değişiklik görmek istiyorsanız bu değişikliği sıfırdan siz inşa etmelisiniz.

  Güçlü insanlar sıkıntıya düştüklerinde kendi zırhlarını kuşanır, beyaz ata biner ve kendi kendilerinin yardımına gelirler. Çünkü bilirler ki eğer biri onları kurtaracaksa bu yine kendileridir.

Yazıyı burada gördük

Yorumlar

yorum