Menu

Bu kiraz büyüklüğündeki şey bir linux sunucusu. İçerisinde Wifi, Flaş belleği ve microSD kart yuvası mevcut. Fiyatı ise 15 TL.

cherry_huw2ox-100683582-primary.idge
Bu küçük çip aslında bir linux sunucusu. Üzerinde flaş belleği ve Wi-Fi bağlantısı bile mevcut.

Onion Corp adındaki Boston merkezli şirket Indiegogo aracılığı ile topluluk fonlamayı denemiş ve 773 bin dolar bulmuş.
exp_dock_amengt-100683584-large.idge
Raspberry Pi bilgisayarın esnekliğine sahip olan bu Omega2 adı verilen bilgisayar Arduino ana kartla güç paylaşımı yapabiliyor.

5 dolara satılacak olan bilgisayar Aralık ayında alıcılara sonulacakmış. İki değişik tipte olacak bu bilgisayardan bir tanesi 64 mb hafıza ve 16 mb flaş depolama alanı, ve 9 dolara satılan Plus modeli ise 128 mb hafıza ve 32 mb depolama alanına sahip olacakmış. Ayrıca bu bilgisayarda MicroSD kart takma yuvası bulunuyor. Bilgisayarlar 580 Mhz CPU kullanıyor.
front_back_yevfcp-100683583-large.idge
Ekstralar arasında enerji ve ekstra depolama alanı sağlayan bir dock istasyonu mevcut ve fiyatı 20 dolar.
LED ekran, klavye, dock ve kablo hepsi birlikte 75 dolara satılacakmış.

Şirketin belirttiğine göre bilgisayar kutudan çıkar çıkmaz tam olarak kullanılabilir durumda ve bildiğimiz masaüstü bilgisayardan hiçbir farkı yok. Wi-Fi için USB cihaza ya da işletim sistemi kurmak için dışında bir SD kartına ihtiyaç duymuyor.

Onion şirketi Omega2 bilgisayarı kullanarak yaptıkları birkaç projeyi tanıtmış. Bunlar arasında LED kullanılarak yapılmış duvar resmi, Airplay müzik yayma cihazı ve kablosuz kontrol edilen bir robot da var.

Yorumlar

yorum