Menu

İnsanlara saldırıp evlerini yıkan fil onların 10 aylık bebeklerini kurtarmak için geri döndü

Walking_Through_a_Door_(3266056756)

Kim bilir, belki de filler kendi aralarında insanları “Öcü” diye adlandırıyor ve onlardan korkuyorlardır. Bengal köyünde daha önce 3 kişiyi öldürdüğü bilinen bir erkek fil, saldırısı sırasında durdu, geri dönerek ağlayan bir bebeği sebep olduğu yıkıntıların altından çıkarıp tekrar yoluna devam ederek gözden kayboldu.

Dipak ve Lalita Mahato yatak odalarından bir gürültü duyduklarında akşam yemeği yiyorlardı. “Koştuk ve gördük ki duvar paramparçaydı ve uzun dişleri olan bir fil bebeğimizin üzerinde duruyordu” dedi Mahato Times India gazetesine. “Bebek ağlıyordu ve beşiğin üzerinde dev duvar parçaları vardı. Fil uzaklaşmaya başladı ancak bebek ağlayınca geri döndü ve dişlerini kullanarak bu duvarları temizledi.

10 aylık bebeğin üzerini kapatan taşları temizleyip kaldırdıktan sonra ormanın derinliklerine doğru kayboldu. Bebek hastaneye yetiştirildi ve tamamen iyileşecek.

Artan insan nüfusu ve azalan ormanlar insanlarla filleri çok daha büyük mücadelelerde karşı karşıya getiriyor. Batı Bengal’deki Purulia bölgesinde de durum böyle, ve fillerin göç yolları köyler tarafından bloke edilmiş durumda.

Yapılan bir başka araştırmaya göre ise fillerin kendi aralarında insanların varlığını birbirlerine anlatmak için kullandıkları bir söz var.

6 ay önce de benzer bir olayda genç bir kızı kurtaran fil olmuştu.

Yorumlar

yorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *