Menu

Tehlikeli bölgelerde iş yapan iş adamları için 3 kurşun geçirmez aksesuar.

Bildiğiniz gibi Türkiye’nin dört bir yanı tehlikeli bölgelerle çevrili. Irak/Suriye’den tutun Ukrayna’ya kadar. Bu bölgelere gitmeyin diyemiyoruz tabii ki biliyoruz krizlerden fırsatlar doğacağını bilen Türk işadamını durdurabilmek mümkün değil. Düşündük ki belki de bu elbiseleri kullanırsanız bakarsınız hayatınız kurtulur.

Kurşun Geçirmez Takım Elbise


Takım elbise erkeği adam yapar demişler, bu nedenle güvenli görünmek için iyi görünmeden feragat etmenize gerek yok. Garrison Bespoke adında bir terzi Toronto’da sizin üzerinize göre bir kurşun geçirmez elbise imal edecek. Bu elbisenin içinde karbon nanotüplerinden oluşan bir malzeme var ve .22, 9mm ve .45 kalibrelik kurşunları durdurabiliyor.

Nanotüpler kurşun onlara çarpınca anında sertleşiyor ve kurşunun elbiseyi delip geçmesine engel oluyor. Tabii ki kurşunun çarptığı noktada birkaç feci çürük oluşacaktır hatta belki kemik kırılması yada iç kanamaya sebep olabilir. Ancak postu deldirmekten iyidir. Bu elbisenin maliyeti yaklaşık 20000 dolar.

Kurşun geçirmez Pardesü
bulletproof-topcoat
Ukrayna gibi daha soğuk bir yerde iş yapacaksanız sizi koruduğu kadar sıcak da tutacak birşey arıyor olabilirsiniz. Bulletlocker firmasının ürettiği 1200 dolara satılan pardesü tam işinizi görecek şey. Dışı yün ve kaşmirden içi ise Kevlar’dan oluşuyor. 9mm, .45 kalibre, 357 ve 44 magnum’u durdurabiliyor. Hatta domdom kurşununu bile durdurduğu belirtiliyor. Resimdeki gibi bir fötr şapkayla mükemmel bir görünüm sağlıyor. (fötr şapka kurşun geçirmez değil.)

Kurşun geçirmez çanta kalkan
bulletproof-attache
Hepimizin parası kurşun geçirmez elbiseye yetmeyebilir, tutumlu bir iş seyahatçisi olarak bu resimde görünen 899 dolarlık çoklu-tehdit kalkanı tam size göre o zaman. Sıradan bir çanta gibi görünüyor ancak hızlıca açılarak 1 metrelik bir kalkana dönüşebiliyor. Ki bu kalkan kurşunları durdurup, bıcakları engelleyip hatta fiziksel saldırıları bile püskürtüyor. 3.5 kilogram ağırlığında olduğu için ortalama bir çantadan biraz daha ağır olabilir ve laptopunuzu taşıyamıyor. Fakat tabanca, pompalı tüfek veya uzi gibi makinalı tüfeklere karşılı etkili. Ön cebine eklenen bir ekstra zırh plakası ile yüksek güçlü sniper tüfeklerini bile engelliyebiliyor.

Yorumlar

yorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *