Menu

Suriye’nin başına gelenler ve bize düşündürdükleri

7076-15r82lv
Bu resim birkaç gün önce İngiliz yazılı ve sosyal medyasında ön plana çıktı. Resmi paylaşan insan, “Lütfen şu çocuğuna sarılarak ağlayan adamın gözlerinin içine bakın ve yapabilirseniz o botu tekrar denize doğru itin.” yazdı.

Biz mümkün olduğunca bilimsel içerikli, yeni ve eğlenceli bilgileri paylaşan bir sayfa olarak yine mümkün olduğunca politikadan uzak durmaya çalışıyoruz. Ancak çocuğuna sarılmış ağlayan bu babanın nezdinde Suriye’nin başına gelenleri, özellikle ülkenin her yerinden karışıklık, kavga, çatışma haberleri gelmeye başladığı bu günlerde herkesin iyi düşünmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Dünya o kadar küçük ki! Evrenin bir köşesinde asılı duran küçük bir toz parçası. Komşularımızla, trafikte karşılaştığımız insanlarla, iş arkadaşlarımızla, diğer vatandaşlarımızla iyi geçinerek birbirimize destek olarak teknolojide, bilimde, ya da bunlarda olamasak bile hayattan keyif alarak düzgün bir şekilde yaşayıp bir ömrü geçirmek dururken insanlarımızın birer barut fıçısı gibi sokaklarda dolaştığını görmek gerçekten çok acı.

Yorumlar

yorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *