Menu

Gerçek ninjalar hakkında bilmediğiniz 10 şey. “Bir ninjayı ancak bir Türk öldürebilir” hariç!

 1. Ninjalar sihirli parmak işaretleri tekniği olan kuji-kiri kullanırlar ve düşmanlarını hipnotize ederek aldatarak yenerlerdi.
  kujikiri
 2. 17. yüzyılda shogun olan Tokugawa ninjitsuyu yasakladı ve bahsedilmesini bile ölüm cezasıyla cezalandırılacak bir suç kabul etti. Bu ninjaların gizliliğe sığınmasına yol açtı.
 3. Ninjaların giydiğine inanılan giysi hakkında bir anlaşmazlık vardır. Kimilerine göre siyah renk karanlıkta dikkat çekeceği için koyu mavi lacivert bir giysi giyerlerdi.
  ninjya01
 4. Ninjalar gerçekte de suda yürüyebilirlerdi. Suda ayakta durabilmek için özel dizayn edilmiş su ayakkabıları vardı.
  110bc144c2876e4896e57f93149f652f1396917609_full
 5. Ninjalar bazen çelik halkalardan oluşan bir zırh giyerlerdi: Kusari Katabira. Bu zırhı içerden giydikleri için bazen kılıçlar onları kesmez gibi görünürdü.
  Kusari_katabira_11
 6. Doğu Timor ninjalarla hala savaş halindedir. Onları bir dizi cinayetle suçluyorlar. Kimileri bunun politik bir oyun olduğunu iddia etse de bu ülkede hala evlerde ninjaları uzak tutması için tılsım bulundurulur.
  longuinos-monteiro-timor-today-ninja-operation1
 7. Samurayların tersine ninjaların hepsinin bir gündüz işleri vardı, çünkü işçi sınıfıydılar. Kimi zaman bu işlerini kullanarak casusluk yaparlardı.
 8. Ninja kılıçlarının gardı tırmanma için basamak olabilmesi için büyük olurdu. Ayriyeten kınlarının içinde kılıçlarını çekerken rakiplerini geçici olarak kör etmesi için tozlar vardı.
 9. Ninjaların her biri casuslukta farklı seçenekler sunan 6 değişik kılıkları vardı:
  Komuso_Buddhist_Ninja-710x427

  • Rahip
  • Dağ sofusu
  • Tacir
  • Ozan
  • Gösterici
  • Halk
 10. Ninjalar ele geçirildiklerinde konuşmamak için çenelerini yerinden çıkartır yada intihar ederlerdi. Ayriyeten yüzlerinin tanınmaması için bıçakla yüzlerini keserlerdi.

Yorumlar

yorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *