Menu

Huawei’nin en son telefonu üzerine koyduğunuz nesneleri tartıyor

huawei_mate_s_iphone_6s_force_touch
Avrupa’nın en büyük teknoloji fuarı olan IFA 2015 fuarı Huawei Mate S telefonunun tanıtımına da sahne oldu. Daha iyi özellikler ve daha ince tasarımın yanında Huawei’nin söylediğine göre Huawei Touch (dokunuş) sistemi ile, Apple’ın iPhone 6S ve 6S plus’u duyurmasından önce Huawei 1-0 öne geçmiş gibi görünüyor.

Apple Force Touch adını verdiği aynı özelliği geçtiğimiz eylülde Apple saati tanıtırken uygulanan değişik basınçların değişik kontrolleri çalıştıracağını belirterek tanıtmıştı. Apple’ın dokunuş özelliği değişik menüler ve değişik müzik çalma seçeneklerini çalıştırıyor. Ancak Huawei yeni bir arabirim ekleyerek bizce yaratıcı bir şekilde bu teknolojiyi kullandı. Mate S üzerine koyduğunuz hafif objeleri tartarak size ağırlığını verecek. Firma tartabileceği maksimum ağırlığı belirtmedi.

Firma basın toplantısı sırasında bir portakalı tartarak bu özelliği tanıttı. (Doğal olarak Apple yani elma seçmemişler)

Huawei Mate S birçok başka yenilik de getiriyor. 3 gb RAM ve 32 gb diske sahip. Kamerası 13 megapiksel ve 8 megapiksel olmak üzere arka ve ön yüzde. Ayrıca Huawei 2700 mAh değiştirilemez pil eklemiş. Fiyatı da 730 USD olacak.

Teknoloji fuarlarında rakip ürünlerin fotoğrafını çekerek bunları kopyalayıp aynılarını yaparak sektörde hayatına başlamış bir firma için bizce çok iyi başarılar bunlar. Huawei gelecekte de adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

Yorumlar

yorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *