Menu

Bilim adamlarına göre kadınları çekici kılan 6 özellik.

Birkaç gün önce erkekleri çekici kılan özellikleri paylaşmıştık. Yine aynı Business Insider dergisinde bu sefer kadınlar hakkındaki kaynağa rastladık.

Bildiğiniz gibi flört herşeyin başlangıcı. Erkekler ve kadınlar arasındaki çekimin daha ileriki aşamaya geçebilmesi için flörtle başlamalı. Flört içinse erkeğin kadına karşı bir çekim duyması gerekiyor. Doktor De Paul üniversitesinden Madge Wilson’a göre bir erkek bir kadına baktığı an bir anlamda üreme yeteneği değerlendirmesi yapıyor. Bu birkaç faktöre göre kadının doğurganlığını bir anlamda garanti eden özellikler. Neler bunlar?

1. Belin kalçaya oranı
three-body-type
7/10’u erkekler 9/10’a tercih ediyorlar. Kafalarındaki bel/kalça oranını gören erkekler otomatik olarak “tamam, benim çocuğumu taşıyabilir” diye düşünüyorlar.
2. Tiz sesli kadınlar
callas
Kaliforniya yüksek kolejindeki araştırmacılara göre tiz sesli kadınlar alçak sesli kadınlara göre daha popüler. Tiz ses gençliğin yanında daha küçük bir vücudu çağrıştırıyor.
3. Uzun ve sağlıklı saçlar
2a6e6e87-f274-4db3-ae51-73b74fb96142
Bir grup Alman bilim adamına göre uzun ve sağlıklı saçlar kadınların çekiciliğinde çok önemli bir rol oynuyor.

Buraya kadarki faktörlerin hiçbiri kadınların kontrolünde değildir, genellikle genleri tarafından sağlanır. Kalan 3 faktörümüzse kadınların kendi başlarına sağlayabileceği faktörler.

4. Gülüş
Fashion Shot of a Beautiful Young Woman on the Beach
İngiliz Kolombiyası üniversitesindeki bilim adamlarına göre gülümsemek kadınları çekici kalan ana faktörlerden biri. Daha beyaz dişler daha iyi. Garip ama kadınlarda ise bu tam tersi. Kadınlar gülümseyen bir erkek yerine ciddi erkekleri tercih ediyorlar.
5. Daha az makyaj
Makeup1
Bilim adamlarına göre erkekler yüzde kırk daha az makyajlı kadınları tercih ediyorlar. Doğal görüntü popüler!
6. Kırmızı elbise
megan-fox-red-dress
Kişilik ve sosyal psikoloji dergisinde yapılan bir araştırmaya göre kırmızı renk kadınların cazibesini erkeklerin gözünde artırıyor. Aynı gerçek hayvanlar için de geçerli, çalışmaya göre insan dışı bazı maymun türlerinde de aynı şey saptanmış.

Yorumlar

yorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *