Menu

Samsung’un yeni akıllı aynası siz elbiseyi giymeden sizi istediğiniz elbiseyle gösteriyor

display-55-inch-mirror-oled_1_4
Samsung’un şeffaf ve aynalı OLED ekranları ile elbiseleri giymeden üzerinizde deneyin. Bu teknoloji aslında yeni bir teknoloji değil, Samsung için bile. CES 2010 fuarında şeffaf OLED laptop ekranlarını gösterime sunmuştu, ancak bu şirketin açıkladığı ilk büyük ekran OLED. OLED şeffaf ve aynalı yüzeylerde daha fazla kontrast sağlıyor ve görüş açılarını da geliştiriyor.

Samsung’a göre bu ekranlar yakında dijital alışverişte kullanılacak. Ekranlar 3 boyutlu kameralarla donatılmış, ve bunlar şekil, ve hareketleri takip edebiliyor. Önündeki kişinin canlı kaydını yapıp üzerine istenilen ürünü koyacak ve Samsung’un deyişiyle “sanal giyinme kabini” oluşturacak.

Bu ekranlar “gelecek” koktuğu için herkese çok cazip geliyor bu nedenle Samsung’un rakipleri olan LG ve Planar benzer ürünleri piyasaya tanıttı bile.

Eğer aynalı bir ekran istiyor fakat beklemek istemiyorsanız kendiniz yapabilirsiniz. Geçen sene Michael Teeuw Raspberry Pi ile çalışan bir aynalı ekran yapmak için ayrıntılı bir kılavuz yayınladı.

Yorumlar

yorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *