Menu

Rus bilim adamı kendisine 3.5 milyon yaşındaki bakteriyi enjekte etti. Amacı: Ölümsüzlük

brouchkov-609210
Antik çağlardan beri insanlar ölümsüz olmanın ve sonsuza kadar genç kalmanın yollarını arıyorlar. Acaba var mı? Teorik olarak bu mümkün olabilir mi? Bir Rus bilim adamı Doktor Anatoli Brouchkov bunun mümkün olduğuna inananlardan, ve cevabı 3.5 milyon yaşındaki bir bakteride bulduğuna inanıyor. Ardından ne yapmış peki bu Anatoli? Bakteriyi kendisine enjekte etmiş.

Bacillus F türündeki bakteri 2009 yılında Sibirya’da keşfedilmiş. Sibirya’da incelenen 3.5 milyon yaşındaki bir donmuş toprak parçasında bulunan bu bakteri hala canlıymış. Brouchkov’a göre bu bakterideki bir mekanizma bakterinin milyonlarca yıl canlı kalmasını sağlamış. Kim bilir, belki de kendisine enjekte etmek yerine bu bakterinin nasıl bu kadar uzun süre canlı kaldığını araştırsaymış daha iyi olurmuş.

Ancak artık çok geç. Bakteri işe yaradı mı? Bu bilim adamı ölümsüz oldu mu? Bunu henüz bilemiyoruz, ancak Doktor Brouchkov 2015 yılında kendisini o güne kadar hissettiğinden çok daha iyi hissetiğini açıklamış. Bakteriyi enjekte ettikten sonra 3 yıl boyunca hiç hastalanmamış. Aşağıda ise videosu:
https://www.youtube.com/watch?v=dAQrtzreuWw

Yorumlar

yorum