Menu

Epson firmasının geliştirdiği bu makina kullanılmış müsvette kağıdı el değmemiş boş kağıda dönüştürüyor.

paperlab
Epson Dünya’nın ilk ofis içi kağıt dönüşüm makinasını üretti. Kullanılmış kağıtlarınızı PaperLab’ın bir haznesine dolduruyorsunuz, 3 dakika içerisinde öbür hazneden temiz, beyaz, yazıcıda kullanılabilir kağıdınız çıkıyor. Farklı kağıt büyüklüklerini üretebiliyor. Bunlar arasında A3 kağıt, kartvizit için kalın kağıt, renkli stok ya da kokulu kağıt var. Ayrıca bu dönüştürme sırasında giren kağıtlar liflerine ayrıştırıldığı için aynı zamanda imha edilmiş de oluyor.

Epson firması bu işi nasıl yaptığını tam olarak açıklamasa da bu makina kağıdı dönüştürmede kuru süreç kullanan ilk makina. (Az miktarda bir su sistemin nemli yapısını korumada kullanılsa da süreç su kullanmıyor) Firmaya göre üç aşaması var bu sürecin. Fiberleme, bu aşamada müsvette kağıt uzun ince pamuksu ipliklere dönüştürülüyor. Bağlama, burada kağıdın özelliklerini değiştirmek için maddeler ekleniyor. Ve oluşturma burada yeni fiber preslenerek kağıda dönüştürülüyor.

Basın bildirisinde Epson çok fazla detay vermese de bu cihazın mümkün olduğu kadar küçültülerek her ofise girmesi dileklerimizden biri.

PaperLab

Posted by Superileri on Sunday, January 10, 2016

Yorumlar

yorum