Menu

Bu portatif kapsül, elektrik şebekesine bağlantınız olmadan, Dünya’nın her yerinde yaşamanıza imkan sağlıyor.

ecocapsule
Yaylaları seviyorsunuz ancak çılgın stilde kendinizi dağlara vurup su ve elektrikten vazgeçmeye hazır değil misiniz? Slovak mimarlar bu süper kompakt kapsülü yaptılar ve bu kapsül size gezgin yaşam tarzını yeniden dönüşümlü enerji sistemlerinin yardımı ile bir ev konforunda sunuyor.
Ecocapsule2
Kapsülün boyutları biraz dar gelebilir, 2.55 m x 4.45 m x 2.25 m, fakat iki yetişkinin tamamiyle kendilerine yeterli olmaları üzre dizayn edilmiş. 750 wattlık bir rüzgar türbini ve 2.6 metrekarelik güneş paneli içeriyor.
EcoCapsule1 (1)
Yumurta şeklindeki kapsülün adı Ekokapsül, ve 10 kwatt’lık aküsü ile yağmurlu günler için enerji saklamanızı sağlıyor. Özel şekli yağmur suyu ve ciğ damlalarını biriktirip zemininin altındaki tanka toplamayı sağlıyor. Ayrıca bakterileri arıtmak için filtreleme de mevcut.
Ecocapsule3
İçinde tuvalet, ve duşu, mini mutfağı, yatağı, masası ve ambarı mevcut. Duvarlar süper yalıtılmış ve bu da bu kapsülü komforlu bir sıcaklıkta tutmayı sağlıyor. Eğer arabanız elektrikli bir araba ise bu kapsülü çekerken arabanızı şarj da edebiliyorsunuz.
ecocapsule1
Dizayn gelecek hafta Viyana’daki Öncüler Festivalinde sergilenecek ve bu senenin sonuna doğru piyasaya sürülecek. (Fiyat hakkında herhangi bir açıklama yok henüz)

Bu kapsülün dizaynı çok hoşumuza gitti ve fikir olarak politik durumlardan, ekonomiden, hayatın koşuşturmasından bıkmış ve bir yerlere gidip kafa dinlemek isteyen insanlar için iyi olabileceğini düşünüyoruz. Kim bilir bakarsınız fiyatı da bütçemize uygun olur.

Yorumlar

yorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *