Menu

Dubai’de terk edilen nadir Ferrari satılamıyor

ferrari-enzo-abandoned-in-dubai-1
Bir İnterpol araştırması yüzünden polis tarafından el konulan sınırlı üretilmiş bu Ferrari satılamıyor. Amerikan bir kolleksiyoncunun 2 milyon dolar teklifine rağmen.
image
Dubai polisinin dediğine göre sadece 300 tane üretilmiş Enzo model bu Ferrari 2012 yılında terk edilmiş olarak bulunmuş. Ve çok ilgi çekmiş.
ferrari-2
Genelde polis terk edilmiş arabaları belli bir süre sonra açık artırmayla satışa çıkarıyor. 3000 dolar civarından satışa çıkarılan bu arabaların bedeli belediye ya da eğer banka ipoteği sözkonusuysa bankaya kalıyor. Ancak bu Enzo karmaşık bir yasal problemin içerisinde olduğu için satılamıyor.
image (1)
İngiliz sahibi tarafından park yerinde bırakılan araba 20 ay sonra fark edildiğinde komple tozla kaplıymış, ve hemen gazetelerin birinci sayfasında yer etmiş.
enzo-ferrari-abandoned-750x415
Dubai polisine göre hala bu arabayı almak isteyen ısrarlı kişiler tarafından birçok telefon geliyormuş departmana.

Sahibi bu arabayı 2011 yılında satın almış, ve ülkeyi terk etmiş. Sahibinin arabayı niye terk ettiği açıklanmasa da, bu araba Birleşik Arap Emirlikleri’nin dışında gerçekleşen bir suç olayı için yapılan İnterpol soruşturmasının bir parçası.

Enzo Dünya’da üretilen en hızlı 10 arabanın içerisinde yer alıyor, ve 100 km sürate 3.4 saniyede ulaşıyor. 20 ay çöl güneşinin altında sokakta kalan araba daha sonra güneşin zararını önlemek için kapalı bir park yerine nakledilmiş.

Üstelik aracın ödenmemiş çok büyük meblağda trafik cezası da mevcutmuş. Bizim tahminimiz bunlar radar cezası olabilir.

Yorumlar

yorum