Menu

Amerika’daki bilim adamları domuz mesanesi kullanarak kopan organları yenilemeyi başardığını iddia ediyor. Videoları bile var, ancak biz araştırdık, gerçek olmayabilir. Kendiniz karar verin.

Pig-On-the-Farm
Pensilvanya’daki Pittsburg Üniversitesinde profösör olan Doktor Stephen Badylak’a göre, tüm bir insanı 9 ayda oluşturabiliyoruz. Sadece insanın parçalarını oluşturmanın yolunu bulmamız gerekiyor.

Ve çözüm olarak iddiasona göre bilim adamları basit bir domuzu kullanmışlar. Arkasındaki fikir ise domuz kalp kapakçıklarının insanlarda yıllardır kullanılabilmesi. Domuzdan alınan kalp kapakçıklarını insan vücudu çok küçük bir olasılıkla reddedebiliyor.

Domuzların mesaneleri ise domuz kesildiği zaman çöpe gidiyor, çok ucuz ve her yerde bulunabiliyor.Bundan birkaç doku tabakasını ayıkladığınız zaman ise tüm hayvanlar ve insanlarda da bir iskeleye benzeyen çok hücreli bir matrise ulaşabiliyormuşsunuz. Aşağıdaki videoda 1:54’de bu zar gibi matrisi görebilirsiniz.

Badylak’a göre “Bu çok hücreli matris bütün vücudunuzdaki hücreleri bir arada tutan bir yapıştırıcı gibi. Ve hücrelere, hücreler de oluşturdukları matrise komutlar verebiliyor.” Yine Badylak’ın söylediğine göre bu doku ardından temizlenerek kurulanıyor ve ardından şeritler haline getiriliyor ya da toz haline getirilip ilaç gibi yaralı bir insanda kullanılabiliyor. Vücut hasarı bir yara oluşturup kapamak yerine yeniden tamir etmeyi deniyormuş bu şekilde. Bu matris yeniden oluşturma yolunu açıyormuş vücut için.

Ardından videodaki Lee’nin parmaklarından bir tanesi bir model uçak tarafından 2005 yılında koparılmış. Bir küçük şişe toz maddeyi kayıp parmağının ucuna serpiştirmiş. Ardından sürpriz olan şey parmağının tamamiyle herhangi bir eksik olmadan tırnağıyla beraber yeniden büyümüş olmasıymış.

Aşağıdaki videoda bunu detaylı olarak anlatıyor.

Ancak bu harika ilacın saçmalık olduğunu düşünüyorsanız yalnız değilsiniz. Guardian’daki bir yazı bu olayı sorguluyor. Neden 2007 yılında iyileşen parmak yeniden haber olmuş? Parmağın resimleri birbirini tutmuyor çünkü haberde paylaşılan parmakla doktorun anlattıkları farklıymış. Doktora göre parmağın yarısı kopmuş ve kendi kendine yeniden büyümüş.

Bizce bu hikaye Dünya’daki belli başlı bilim sayfalarında yakın zamanda yayınlansa da bizim içimize gerçek olarak sinmedi. Sizin fikrinize en azından böyle bir iddia da var diye sunuyoruz.

Yorumlar

yorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *