Menu

2015’de seyretmelik 10 uzay filmi

Eğer siz de bizim gibi uzay filmlerinin hastasıysanız 2015’de gelecek olan ve kaçırmamanız gereken 10 uzay filmi.

The Martian – Marslı
Ridley Scott’un yönetmenliğini yaptığı ve başrollerinde Matt Damon’un oynadığı bu film, ekip arkadaşları bir fırtına sırasında Mars’ı terk edince orada tek başına kalmış bir NASA astronotunu anlatıyor. Film Crown yayıncılık tarafından 2014 yılında basılmış olan ve en çok satan kitaplardan biri olan Marslı kitabını baz almış. 25 Kasım’da sinemalarda olacak.

“Star Wars VII: The Force Awakens” – Star Wars VII: Güç Uyanıyor
force_awakens
Yönetmen J.J. Abrams’ın bu çok beklenilen filmi Star Wars VII eski ve yeni karakterleri Jedi’nin dönüşünden 30 yıl sonra biraraya getiriyor. Abrams ve temsilcileri periyodik olarak film setinden süper resimler yayınlıyorlardı. Ve filmin ilk fragmanı 2014’de çıktı. 18 Aralık’da Amerika’da çıkması bekleniyor.

The Visit – Ziyaret
Dünya uzaylıların gezegenimize gelmesine nasıl bir reaksiyon gösterirdi? Ziyaret insanoğlunun zeki varlıklar gezegenimize konduğu zaman nasıl davranacaklarını keşfediyor. Film mockumentary stilinde yapılmış ve 2015 Sundance film festivalinde Park City, Utah’da yayınlanacak. Fragmanı için buraya tıklayın.

“Jupiter Ascending” – Jüpiter Yükseliyor

Jüpiter yükseliyor Dünya’da yaşayan genç bir kadının bir grup uzaylı tarafından tahmin edilen kaderindeki yükselişi takip ediyor. Jüpiter Jones (Mila Kunis) kendisini yoketmeye çalışan evren’in kraliçesini mağlup etmek için bir yolculuğa çıkar. Jüpiter yükseliyor 6 şubat’da sinemalarda olacak.

“Tomorrowland” – Yarınülke
Yarınülke yüzeyinde uzay filmi gibi görünmese de NASA ile çok kuvvetli bağları var. Gizemli film Florida’da geçiyor ve hikayesi Nasa’nın uzay gemisi programına uzanan bir içeriğe dayanıyor. Filmi temsil eden kişiler konuyu oldukça gizli tutuyorlar fakat 2014’de bir fragman yayınladılar. Film 22 Mayıs’da Amerika’da yayınlanacak.

“The Avengers: Age of Ultron” – İntikamcılar: Ultron’un Çağı
İntikamcılar’ın bu filminin uzayla ilgili birşey içerip içermediği konusunda kesin bir bilgimiz olmamasına rağmen, uzay hayranlarının bu filmde sevecek birşey bulacaklarına eminiz. Marvel filmlerine her zaman bir uzay sokuşturur. Filmde intikamcılar Ultron adındaki yeni bir duyarlı robotu önlemeye çalışacaklar. Film 1 Mayıs’da vizyona girecek.

“Ratchet & Clank” – Ratchet ve Clank

Çizgi film aynı isimdeki bilgisayar oyununa dayanıyor. Filmin açıklamasına göre iki kahramanımız Ratchet ve Clank Galaktik Ranger’larla beraber Solana galaksisini kötü kalpli uzaylılardan kurtarmaya çalışıyorlar. Film 2015 içerisinde çıkacak, tam olarak ne zaman çıkacağı belli değil.

“Day of the Triffids” – Triffid’lerin günü
Aynı isimdeki bir kitaba dayanan bu bilim kurgu hikayesinde körlük vebası dünyadaki çoğu insana bulaşıyor. Ardından gezegendeki insanlar insanlığı kurtarmak için Triffidler adı verilen uzaylı bitkilerle savaşıyorlar. Vizyona çıkış tarihi yine net belli olmayan bu film 2015 içerisinde beyaz ekrana yansıyacak.

“H.”
H. Troy, New York’da bir meteor düşmesinden sonra deliren iki kadının hikayesini anlatıyor. Film 2015’de Sundance festivalinde görüntülenecek. Filmin detayları konusunda tam net bir bilgimiz yok ama iyi bir film olacağını tahmin ediyoruz.

“Home” – Ev

Bu şeker çizgi filmde Domuzcuk adında şişko bir kedimiz, renk değiştiren uzaylılar, ve insan ve uzaylıları biraraya getiren büyük bir macera var. 27 Mart’da vizyona girecek olan Home fragmanını bu cümleye tıklayarak seyredebilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *